F-16 не виходять з моди: новий завод для виробництва F-16 відкрився завдяки новим замовленням

З появою літаків нового покоління F-35 у світовому небі, бойові літаки F-16, які, як стверджується деякими колами «залишилися на другому плані», продовжують бути головним захисним інструментом у авіації багатьох країн, незважаючи на всіх сильних суперників, вироблених у США чи інших країнах.

Більше того, цей глобальний попит на літаючі винищувачі полягає не лише в модернізації існуючих літаків, а і в вимозі деяких країн, які вважають запас F-16 недостатнім, виробництва нових серійних літаків тієї ж серії.

Повітряні сили США та Lockheed Martin створили нову виробничу лінію на заводі компанії в Грінвілі, штат Південна Кароліна, де блок F-16 серії 70/72 побудований з нуля для задоволення поточних потреб у винищувальних літаках F-16. Цей об’єкт також є дуже новим і був відкритий зовсім недавно, спеціально для цього.

За даними відкритих джерел, співпраця ВПС США та Lockheed Martin дозволить випустити 128 нових F-16 для іноземних ВПС (чисельність яких наразі становить п'ять штук), які будуть завершені і поставлені до 2026 року. За це масштабне виробництво компанія отримала 14 мільярдів доларів.

Очікується, що перші F-16 з нової виробничої лінії, встановленої на заводі в Грінвілі, прибудуть у 2022 році. Влада заявляє, що після того, як виробничий процес на новому заводі буде добре налагоджений, виробництво збільшиться в геометричній прогресії, це очікується після 2023 році. Окрім того, було оголошено, що Бахрейн, Словаччина, Болгарія та Тайвань одні із перших отримають літаючі винищувачі з цієї лінії. Однак серед потенційних та наявних покупців є й інші армії, назви яких поки що не розголошуються.

Ця нова виробнича лінія, яка була введена в експлуатацію в 2019 році, є єдиною у світі лінією, яка знову виробляє бойові літаки F-16. Попередній об'єкт компанії F-16, який багато років успішно служив у Форт-Ворті, штат Техас, був закритий у 2016 році після того, як усі замовлення були виконані та доставлені.

"Інтерес та довіра до F-16, швидше за все, не пропаде і не згасне через 3-5 років"

Полковник Брайан Пірсон, офіцер Центру управління життєвим циклом ВПС США/Управління винищувачів та передових літаків (AFLCMC), який координує збройні продажі F-16, заявив, що відкриття об'єкта сильно похитнуло дедалі ширшу помилку щодо дискредитації F-16,  а також відмітив наступне: «Ця нова виробнича лінія є багато в чому важливою, F-16 мають життєво важливе значення для флотів ВПС 25 провідних країн світу. За останні десятиліття ці країни отримали величезні знання з механіки, електроніки та всіх аспектів літака F-16, починаючи від фюзеляжу і закінчуючи двигуном, включаючи інтеграцію з пілотами. Країни, що мають у флоті F-16, не хочуть за один день розривати міцний зв'язок, який утворився з цими високонадійними літаками". Пірсон заявив, що нова виробнича лінія буде багатоцільовою і  використовуватиметься для задоволення нових вимог іноземних ВПС, які раніше налагодили міцну співпрацю з цими літаками, а також задовольняючи інтерес деяких країн, які прагнуть придбати F-16 у перший раз, хоч і з невеликим запізненням.

Керівник об'єкту впевнений, що виробництво тут не обмежиться 128 блоками 70/72, закупівля яких завершена; він підкреслює, що багато дрібних країн все ще отримують від них F-16 вперше, і зі збільшенням кількості замовлень у майбутньому виробничий персонал працюватиме такими темпами, що в них не буде навіть часу присісти.

Виробництво з нуля і модернізація, як один процес

З моменту відкриття нової виробничої лінії Lockheed Martin, Полковник Ентоні Уокер, старший керівник відділу міжнародних закупівель, зазначив, що AFSAC (Управління сприяння та співпраці безпеки ВВС AFLCMC) пережила значний зріст у зв’язку із великою кількістю запитів  від урядів дружніх держав, стосовно детальної інформації для оформлення остаточного замовлення. Також він заявив наступне: "F-16, швидше за все, з такою тенденцією переживе другу «весну»... Однак ми будемо тільки раді навантаженню внаслідок нових замовлень цього популярного літака, який забезпечує значну підтримку національної безпеки та зміцнює міжнародне партнерство. "

Керівництво Lockheed Martin піклується про те, щоб отримати вигоду кожної деталі F-16, який був відроджений з попелу в об'єкті Грінвіля, який вони створили з великими інвестиціями. Ще однією важливою особливістю об’єкту є те, що на додаток до виробництва новеньких F-16, до групи F-16 старого виробництва (що нараховує близько 405 літаків, які використовуються чотирма країнами-партнерами) буде додана V-конфігурація з радіолокаційною системою та інші модернізаційні покращення.

Представники об’єкту також заявили, що у майбутньому вони зможуть надавати флоту країн-замовників F-16 такі послуги з модернізації більш інтенсивно, коли закінчиться первинне та пріоритетне виробництво.

F-16 були основою турецьких ВПС з середини 1980-х років, кількість доступних апаратів нараховувала  майже 250 в різних типах блоків, і значна частина їх виробництва проводилася на потужностях в Туреччині, громадськості ці військовий літаки були відомі як "Бойовий сокіл".

Оставьте комментарий